Wydarzenia

 

OTWARCIE FESTIWALU – 17 listopada 2017

 

WYDARZENIA:

KRAJ NA DOROBKU. 1960-89, WERNISAŻ GODZ. 18

Autorzy: Krzysztof Barański, Maciej Musiał, Marian Musiał, Anna Musiałówna, Maciej Osiecki, Krzysztof Pawela, Marek Szymański, Krzysztof Wojciewski; kurator: Anna Musiałówna

Stara Galeria / Galeria Obok, Plac Zamkowy 8, Warszawa

 

ROADTRIP, WERNISAŻ GODZ. 19

Autorzy: Justyna Mielnikiewicz, Mariusz Forecki, Jacek Piotrowski, Krzysztof Miller, Wojciech Grzędziński, Adrian Svec, Zofia Rydet, Bogdan Łopieński, Zbyszko Siemaszko, Kuba Dąbrowski, Przemysław Pokrycki, Federico Caponi, Alexander Kazantzev, Boris Nemeth, Mikhail Palinchak, Jan Brykczyński, Ania Kłosek, Marek M Berezowski, Tymon Markowski, Oldrich Malachta,
kurator: Joanna Kinowska

Nowe Miejsce, Al. Jerozolimskie 51 lok. 2, Warszawa

 

OGŁOSZENIE LAUREATA GRAND PRIX FESTIWALU
ORAZ WERNISAŻ WYSTAW PROGRAMU OPEN –
GODZ. 20

Sinfonia Varsovia, Grochowska 272, Warszawa

Muzyka na żywo Orkiestra Saturator w składzie:

Magda Kuś – śpiew

Karol Gołowacz – saksofon

Jan Jędrzejczyk – fortepian;

 

Wystawy Programu Open:

Alexander Anufriev (Rosja) – Encircled by the motherland

Andrei Liankevich (Białoruś) – Goodbye, Motherland

Andrei Nacu (Rumunia) – Encircled by the motherland

Doina – Domenica Cojocaru (Rumunia) – Remnants

Irene Jonas (Francja) – The end of the Red Man

Jovana Mladenovic (Serbia) – Monumental Fear

Karol Pałka (Polska) – Gmach

Kirk Ellingham (Wielka Brytania) – Georgian Stranger

Lorraine Turci (Francja) – Pyramiden, polar epitaph of an utopia

Masha Svyatogor (Białoruś) – Kurasoushchyna, my love

Tatyana Palyga (Rosja) – Cherepovets

Triin Kerge (Estonia) – Kodukoht (Place of home)

Urszula Janoszuk (Polska) – Vilnius Post Sovieticus: Autopresentation

Valentyn Odnoviun (Litwa) – Surveillance

 

 

PREZENTACJE LAUREATÓW Programu Open – 18 listopada

Stara Galeria ZPAF, Pl. Zamkowy 8, Warszawa

 

11.00 – 11:30 Urszula Janoszuk (Polska) Vilnius Post Sovieticus: Autopresentation

11.30 – 12.00 Andrei Liankevich (Białoruś) Goodbye, Motherland

12.00 – 12:30 Doina – Domenica Cojocaru (Rumunia)  Remnants

12:30 – 13.00 Kirk Ellingham (Wielka Brytania)  Georgian Stranger

13.00 – 13:30 Lorraine Turci (Francja)  Pyramiden, Polar Epitaph of an Utopia

13:30 – 14.00 Triin Kerge (Estonia)  Kodukoht (Place of home)

14.00 – 14:30 Karol Pałka (Polska) Gmach

14:30 – 15.00 Valentyn Odnoviun (Litwa) Surveillance

 

Na wszystkie wydarzenia festiwalu WSTĘP WOLNY