Jorge Lopez Munoz / „Boys from El Clot”


No4

Budynek El Clot (Dziura) to blok, który przez ostatnie 15 lat był zagrożony planami urzędu miasta, które przewidywały rozbiórkę 1.651 domów w historycznej dzielnicy rybackiej Walencji – „El Cabanyal” w celu rozszerzenia alei Blasco Ibanyez aż do morza. Tymczasem, Urząd Miasta nabył kilka domów w okolicy; zamknął je i zamurował, czekając na ich rozbiórkę. Przez ostatnie lata, dziesiątki bezdomnych rodzin cygańskich zajmowały i przywracały do życia niektóre z tych pustych mieszkań w El Clot, co zaprowadziło je przed oblicze policji i sądu. Ostatnio, sąsiedzi zebrali się, by się bronić i stawić czoła innym przeciwnościom losu jak wykluczenie, bieda, rasizm czy mobbing, z którymi muszą się mierzyć każdego dnia. Czy przetrwają?

JORGE LOPEZ MUNOZ
Uzyskał tytuł fotografa w Art and Design College of Valencia (EASD), magistra fotografii artystycznej i profesjonalnych projektów w Lens School of Visual Arts w Madrycie. Mistrz sztuk graficznych, Politechnika w Walencji (UVP). Brał udział w warsztatach i kursach mistrzowskich z mistrzami takimi jak np. José Manuel Navia, Luis González Palma, Samuel Aranda, Ricardo Cases, Rineke Dijkstra, Robert Lyons i Alberto García-Alix.
Od 2013 roku, Jorge brał udział w zbiorowych wystawach fotograficznych, przy EASD w Walencji, w Centrum Kultury w Burjassot, w XV pokazie Cabanyal Portes Obertes, w Centrum Kultury La Nau, London College of Communication i Whitebox Gallery w centrum Publika (Kuala Lumpur).

WYSTAWY:
Public Art Exhibition with JR´s Insideoutproject / Walencja, Hiszpania (2015);
Zwycięzca Emergentes Call, BARBASTRO FOTO Festival, Sala El Moliné – Barbastro / Hiszpania (2015);
Zwycięzca Nano busca un Autor Call, NANO Festival de Fotografía, FOLA Fototea Latinoamericana / Buenos Aires, Argentyna (2015).

Dodaj komentarz