IGOR PISUK / „Deceitful reverence”


No4

Ulotne spotkania, sugestywne autoportrety, dziwne sceny: na pierwszy rzut oka, trudno ogarnąć prace Igora Pisuka, pozostawiają one dużo miejsca dla własnych skojarzeń. Zdjęcia tworzą nastroje i odczucia. Jak pojedyncze nuty, które zestawione razem komponują się w wyjątkową melodię – otwierają się powodując w widzu potrzebę wejścia w ich klimat (…).
Przede wszystkim fakt funkcjonowania między Polską i Szwecją – obecnie artysta mieszka w Sztokholmie – jest powodem złożoności projektu. Tematy takie jak izolacja, samotność i opuszczenie stanowią podstawę jego emocjonalnej serii. Jednak to właśnie z powodu brutalnej szczerości i otwartości, zdjęcia mogą poruszyć widza.

Ulrich Rüter

Deceitful reverence – w tym długoterminowym projekcie staram się być uczciwy wobec moich wewnętrznych uczuć i marzeń. Deceitful reverence – to wielowarstwowa opowieść o samotności i emigracji. Jest to indywidualne, osobiste spojrzenie na wewnętrzny i zewnętrzny świat, który nieustannie się miesza, wzajemnie oddziałuje, przenika ….
Igor Pisuk

IGOR PISUK
Urodzony w 1984 roku w Bielsku-Białej, w Polsce. Ukończył łódzką Szkołę Filmową z tytułem magistra fotografii. Obecnie mieszka w Sztokholmie, gdzie pracuje nad długoterminowym cyklem dokumentalnym “Deceitful Reverence“. Finalista nagrody Leica Oskar Barnack; Jego prace pojawiają się na licznych festiwalach, w książkach i czasopismach.
Niektóre zdjęcia z serii „Deceitful Reverence” zostały opublikowane w MONO część.2 przez GOMMA Books. Członek kolektywu Atonal Collective, który koncentruje się na osobistej fotografii dokumentalnej.

WYSTAWY:

Leica Oskar Barnack Award / Les Recontres de la
Photographie / Arles, Francja (2015);
Roots & Fruits (Korzenie i owoce) / TIFF Festival // Polska Now!, Wrocław, Polska (2015);
Photo Kathmandu Festival / Kathmandu, Nepal (2015).