Boris Eldagsen / „Lostralia â Terra Testosteronis”


Galeria Obok

„Lostralia”, nakręcona w latach 2003-2008 na taśmie Mini-DV, to projekt, który przeleżał wiele lat w archiwach Borisa Eldagsena. Teraz, 10 lat po nakręceniu, autor wyrusza w podróż, by stworzyć portret kontynentu na którym żył w latach 2003-2010. „Lostralia” to wyjątkowa podróż gdzie pustkowiem rządzi testosteron, a drogi przesiąknięte są krwią z gnijącymi ciałami zwierząt na poboczach. Nie ma nadziei na autostradzie do piekła. Jest tylko prędkość, pot i łzy.


BORIS ELDAGSEN

Berliński artysta Boris Eldagsen urodził się w 1970 roku w Pirmasens, w Niemczech. Studiował sztuki plastyczne na Akademii Sztuk Pięknych w Moguncji (Niemcy), w Pradze (Czechy) i w Sarojini Naidu School w Hyderabad w Indiach. Ponadto studiował filozofię na uniwersytetach w Kolonii i Moguncji. W 2013 roku brał udział w Roger Ballen Masterclass, otrzymał Prix Voies Off (Arles) i został członkiem Deutsche Fotografische Akademie. Jego prace były pokazywane na całym świecie, w instytucjach i na festiwalach takich jak: Friedricianum w Kassel, Deichtorhallen w Hamburgu, Centrum Sztuki Współczesnej w Melbourne, ACP Sydney, Encontros da Imagem w Bradze, Format Festival Derby, Noorderlicht Festival w Groningen, Festiwal Sztuki w Edynburgu, Festiwalu Sztuki Wideo w Atenach, MAF w Osnabrück, Videonale w Bonn, Media Forum w Moskwie, Biennale Sztuki Mediów WRO we Wrocławiu, Biennale w Le Havre i Biennale Sztuki Elektronicznej w Perth.

Boris wykładał w Akademie für Bildende Künste w Moguncji, Hochschule w Furtwangen, Fotografie Forum we Frankfurcie, WestLicht w Wiedniu, w New Media Scotland i w następujących instytucjach z siedzibą w Melbourne / Australia: Centrum Sztuki Współczesnej, Photography Studies College, RMIT University, Monash University oraz w Victorian College of the Arts.

WYSTAWY:

Sacrum i Profanum / Lukka, Włochy (2015);
Język pamięci / PhotoVisa, Krasnodar, Rosja (2015);
Dowód / FORMAT Festival / Derby / Wielka Brytania (2015);
WIERSZE / Galerie Voies Off / Arles, Francja (2014).

Dodaj komentarz