WPD logo

Bartek Wieczorek. Warsaw Photo Days

WARSAW PHOTO DAYS  2014

24.10 – 23.11.2014
info@warsawphotodays.com
Wstęp na wydarzenia (poza pokazami filmów) jest otwarty dla wszystkich i bezpłatny

POBIERZ HARMONOGRAM W PDF

KALENDARIUM:

* Program Główny
* Wydarzenia towarzyszące

24 X  PIĄTEK
godz. 18:00
OTWARCIE FESTIWALU
Wernisaż wystawy ROZPOZNANIE
Kuratorki: Joanna Kinowska i Dominika Kucner
Artyści: Tomek Albin, georgia Krawiec, Marcin Kaliński, Michał Korta, Rafał Milach, Maciek Nabrdalik, Bartosz Nowicki, Karol Radziszewski, Ilona Szwarc.
Nowe Miejsce, Aleje Jerozolimskie 51/2
Czas trwania: 25.10 – 23.11.2014
Godziny otwarcia: wt.-niedz. 16-19

godz. 19:00
koncert – muzycy z Warsaw Electronic Festival,
Nowe Miejsce, Aleje Jerozolimskie 51/2

25 X SOBOTA
godz. 17:00
Wernisaż wystawy MIEJSCA NAZNACZONE
Kurator: Andrzej Zygmuntowicz
Artyści: Anita Andrzejewska, Wojciech Beszterda, Joanna Chudy, Michał Dąbrowski, Andrzej Dobosz, Andrzej Górski, Prot Jarnuszkiewicz, Marcin Jastrzębski, Maciej Jeziorek, Karolina Jonderko, Maciek Nabrdalik, Paweł Żak.
Stara Galeria ZPAF, Pl. Zamkowy 8
Czas trwania: 26.10 – 23.11.2014
Godziny otwarcia: pon.-pt. 11-18, sob-niedz. 14-19

godz. 18:00
Wernisaż wystawy zwycięzcy SLIDELUCK WARSAW
Michał Adamski SKRYWANA RZECZYWISTOŚĆ
Kuratorka: Katarzyna Majak
Galeria OBOK ZPAF, Pl. Zamkowy 8
Czas trwania: 26.10 – 23.11.2014
Godziny otwarcia: wt. – sob. 14-19

26 X NIEDZIELA
godz. 12 00
Spotkanie z artystami i kuratorem na wystawie MIEJSCA NAZNACZONE
Stara Galeria ZPAF, Pl. Zamkowy 8

godz. 16:00
SLIDELUCK WARSAW I – POKAZ PRAC 20 FINALISTÓW
Kuratorzy: Maria Teresa Salvati (Slideluck, Slideluck Europe), Grzegorz Kosmala (doc! photo magazine i contra doc!), Katarzyna Majak (Warsaw Photo Days)
Finaliści: Sergey Novikov, Jaime Travezan, Margaret Noble, Arnis Balcus, KarmaFryc, Tomas Bachot, Julie de Waroquier, Magdalena Franczuk, Fan Shi San, SeanLee, Robert Mainka, Christina Stohn, Monika Krzyszkowska, Ida Strzelczyk, Alexander Missen, Georgios Makkas, Mattia Vacca, Michał Adamski, Katarzyna Kotula, Adrian Wykrota
Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, (była siedziba Traffic), 3p.
Wydarzenie składkowe – prosimy o przyniesienie przekąsek

godz. 19:00
13. FOTOGRAFIA KOLEKCJONERSKA – aukcja
Kuratorka i koordynatorka projektu: Katarzyna Sagatowska, współpraca kuratorska: Maga Sokalska
CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

29 X ŚRODA
godz. 20:30
Wszyscy jesteśmy fotografami vol. 2
Autorki i koordynatorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Kuba Dąbrowski – „Kogo widzimy, czyli portret w fotografii”
Bar Studio, Plac Defilad 1,  foyer Teatru Studio, PKiN

30 X CZWARTEK
godz. 18:00
Spotkanie z artystami i kuratorami na wystawie ROZPOZNANIE
Nowe Miejsce, Aleje Jerozolimskie 51/2

4 XI WTOREK
godz. 18:00
Wykład: Agnieszka Pajączkowska, Monika Szewczyk-Wittek
Album rodzinny XX wieku, fotografie z Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią
Stara Galeria ZPAF, Pl. Zamkowy 8

10 XI PONIEDZIAŁEK
godz. 20:00
Pokaz specjalny filmu Karola Radziszewskiego “KSIĄŻĘ” w KINIE.LAB
KINO.LAB CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2
bilet 7 zł

12 XI ŚRODA
godz. 18:00
Wszyscy jesteśmy fotografami vol. 2
Autorki i koordynatorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Mikołaj Grynberg – „O życiu, czyli osobiste projekty fotograficzne”
Bar Studio, Plac Defilad 1,  foyer Teatru Studio, PKiN

13 XI CZWARTEK
godz. 18:00
Wernisaż wystawy SYGNATURA
Kuratorka: Katarzyna Majak
Artyści: Dorota Buczkowska, Zbigniew Dłubak, Łódź Kaliska, Natalia LL, Andrzej Partum, Andrzej Pawłowski, Józef Robakowski, Andrzej Różycki, Zygmunt Rytka, Piotr Szpilski, Leszek Wesołowski, Bartek Wieczorek.
Galeria KORDEGARDA, Krakowskie Przedmieście 15
Godziny otwarcia: wt.-niedz. 10-19
Czas trwania: 14.11 – 30.11.2014

14 XI PIĄTEK
godz. 17:00
Spotkanie z artystami na wystawie SYGNATURA
Galeria KORDEGARDA, Krakowskie Przedmieście 15

16 XI NIEDZIELA
Godz. 17.00
Prezentacja projektu WIELKOPOLSKA/TERAZ, spotkanie z artystami: Mariuszem Foreckim, Adrianem Wykrotą (finalista Slideluck Warsaw), Andrzejem Doboszem, Michałem Adamskim (zwycięzca Slideluck Warsaw).
Stara Galeria ZPAF, Pl. Zamkowy 8

18 XI WTOREK
godz. 18:00
Wykład: Karolina Puchała – Rojek (Fundacja Archeologia Fotografii)
„Najchętniej poświęciłbym się fotografii” – o twórczości Wojciecha Zamecznika.
Stara Galeria ZPAF, Pl. Zamkowy 8

21 XI PIĄTEK
godz.18:00
Wykład: Aleksandra Śliwczyńska-Kupidura
Identyfikacja: Miasto. Kolekcja Wrzesińska
Stara Galeria ZPAF, Pl. Zamkowy 8

23 XI NIEDZIELA
FINISAŻ FESTIWALU w KINIE.LAB
godz. 18:00
Pokaz filmów: Józefa Robakowskiego, Pawła Kwieka i Zbigniewa Libery, Joanny Zastróżnej (warszawska premiera  filmu MOLEHILL, wyst. Andrzej Chyra, Eryk Lubos, Leon K. Dziemaszkiewicz, Łukasz Gordon); ogłoszenie zwycięzcy konkursu dla młodych twórców MANY HANDS
KINO.LAB CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2
bilet 7 zł

______

O FESTIWALU:

Festiwal fotografii Warsaw Photo Days powstał w 2013 roku z inicjatywy OW ZPAF, będącego jednocześnie organizatorem festiwalu. Pierwsza edycja odbyła się w październiku dzięki dotacji Narodowego Centrum Kultury i Biura Kultury m.st. Warszawy. Festiwal jest zaplanowany jako miejsce spotkań i prezentacji różnorodnych form fotografii, zarówno z perspektywy historycznej, jak i działań współczesnych. Tematem tegorocznej, drugiej edycji festiwalu, jest szeroko rozumiana IDENTYFIKACJA.

ORGANIZATOR WARSAW PHOTO DAYS – Związek Polskich Artystów Fotografików (OW ZPAF)
PROJEKT WSPÓŁFINANSUJE Miasto Stołeczne Warszawa i ZAIKS

______

MIEJSCA:

Nowe Miejsce, Aleje Jerozolimskie 51/2
Godziny otwarcia: wt.-niedz. 16-19

Stara Galeria ZPAF, Pl. Zamkowy 8
Godziny otwarcia: pon.-pt. 11-18, sob-niedz. 14-19

Galeria OBOK ZPAF, Pl. Zamkowy 8
Godziny otwarcia: wt. – sob. 14-19

Galeria KORDEGARDA, Krakowskie Przedmieście 15
Godziny otwarcia: wt.-niedz. 10-19

Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25 (dawna siedziba Traffic), 3p

Bar Studio, Plac Defilad 1, foyer of the Studio Theater, PKiN

KINO.LAB CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2
CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2